Ajurvédske liečivé procedúry

Zabudnete na civilizačné napätie, stres, či elektronický smog. Sila a vôňa liečivých olejov priamo zo Srí Lanky a ich vpravovanie do tela vás prenesie do inej dimenzie. Ajurvéda je liečba majstrami starovekej metódy, je to rovnováha životnej energie.

O ajurvéde

Podľa ajurvédy je v každom z nás kombinácia troch energií (dóší) Vata, Pitha, Kapa, v ktorých sa skrýva 5 živlov. Od nich sa odvíja povaha a temperament. Ak dominuje jedna dóša, ovplyvňuje to naše zdravie. Choroby sú výsledkom ich nerovnováhy. Väčšinou je to kvôli zlej životospráve, nedostatku pohybu i stresu.

Tradičný ucelený systém ajurvédy  je uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, jej hlavným cieľom je prevencia ochorení vďaka správne zvoleným bylinným zmesiam a strave. Ajurvéda posilňuje imunitu, nabíja energiou, zbavuje telo toxínov a pôsobí aj na  konkrétne ťažkosti, akými sú opuchy nôh či bolesti chrbta a pokožky. Ajurvédske prípravky, ktorými vás ošetríme, si môžete zakúpiť priamo u nás. 


Ajurvédska strava

Strava je vnímaná v ajurvédskej medicíne ako prirodzený liek. Ide však o celkovú zmenu životného štýlu, pričom najdôležitejšie je upraviť stravovacie návyky. Ajurvéda rozlišuje päť chutí: sladkú, kyslú, slanú, štipľavú a horkú. Kým je telo v rovnováhe, mali by ste mať na tanieri zastúpenú každú z nich. 
 

Masáž hlavy (SHIROBYANGA)
Pokiaľ sa olej natiera na hlavu, je absorbovaný cez vlasové korienky do pokožky hlavy. Tým sa zlepší prekrvenie hlavy, uvoľňujú sa svaly a nervové vlákna. Osvieži sa telo aj duch, uvoľní sa napätie, odstráni sa únava a zlepší sa pleť.

Trvanie: 30 min. / Cena: 39 € (ubytovaný hosť 35,10 €/ držiteľ GOLD CARD 31,20 €)

Masáž tváre (MUKABHYANGA)
Jemná hladiaca masáž tváre uvoľňuje slabé napätie pod pokožkou. Táto komplexná masáž aktivuje hlboké mozgové centrá pod pokožkou, reflexné body, energetické meridiány a prekrvenie tváre za účelom uvoľnenia celého tela. Pnutie šije, pliec a tváre sa uvoľní a energia sa od hlavy až po päty privedie znova do rovnováhy. Tlakové body pôsobia do hlbších bunkových tkanív alebo spätne na orgánové systémy, ktoré sú s nimi spojené.

Trvanie: 20 min. / Cena: 21 € (ubytovaný hosť 18,90 €/držiteľ GOLD CARD 16,80 €)

Masáž celého tela (ABHYANGA)
Masáž celého tela sa vykonáva vždy s rozličnými olejmi podľa typu tela (napr. Vata, Pitta, Kapha alebo zmiešané). Slúži k všeobecnému omladnutiu, k ošetreniu pokožky a svalovej konštrukcie alebo taktiež napomáha pri problémoch s obezitou, bolesťami údov a iných bolestivých stavoch.

Trvanie: 60 min. / Cena 59 € (ubytovaný hosť 53,10 €/držiteľ GOLD CARD 47,20 €)

Masáž šije a ramien (GRIIVA / SKANDAH ABHYANGA)
Na šiju a ramená sa nanáša predovšetkým bylinkový olej na uvoľnenie svalových kŕčov, na odstránenie reumatických bolestí a stresových stavov, keďže oblasť ramien a šije je často stuhnutá a napnutá.

Trvanie: 30 min. / Cena: 39 € (ubytovaný hosť 35,10 €/držiteľ GOLD CARD 31,20 €)

Masáž viacerých kĺbov (6 KĹBOV)
Masáž sa vykonáva so špeciálnym vzácnym bylinným olejom pri bolestiach a pri stuhnutých kĺboch.

Trvanie: 30 min. / Cena 36 € (ubytovaný hosť 32,40 €/držiteľ GOLD CARD 28,80 €)

Masáž horných končatín (BAAHU ABHYANGA)
Bolesti hlavy, šije a bolestivé ramená alebo unavené ruky môžu vychádzať z napätia v rukách. Masáž rúk pomôže uvoľniť ruky a ramená a môže odstrániť mnohé problémy.

Trvanie: 30 min. / Cena 25 € (ubytovaný hosť 22,50 €/držiteľ GOLD CARD 20 €)

Masáž rúk (HASTHA ABHYANGA)
Masáž rúk má hlboké účinky cez stimuláciu akupunktúrnych bodov a energetických meridiánov, ktoré prechádzajú cez ruky až do končekov prstov. Ako reflexné body na chodidle, tak sú aj na ruke oblasti, ktoré sú v rámci tela prepojené s rôznymi orgánmi a systémami, čo nám napomáha ľahšie odbúravať cudzorodé látky v tele.

Trvanie: 20 min. / Cena 25 € (ubytovaný hosť 22,50 €/držiteľ GOLD CARD 20 €)

Masáž nôh (PADA ABHYANGA)
Stimuláciou prekrvenia privádza masáž krv a výživné látky do nôh a týmto pomáha pri kŕčových žilách. Hĺbková a intenzívna masáž veľkých svalov napomáha odstrániť únavu. Jemné hladkanie nôh smerom nahor k lymfatickým uzlinám môže prispieť k redukcii opuchov a pocitu ťažkých nôh.

Trvanie: 30 min. / Cena 31 € (ubytovaný hosť 27,90 €/držiteľ GOLD CARD 24,80 €)

Masáž chodidiel (PADABHYANGA) S KÚPEĽOM NÔH (PADAVAGAHA)
Počas masáže nôh sa kladie zvláštna pozornosť na citlivé body. Táto masáž pôsobí reflexne na vnútorné orgány a zároveň pôsobí upokojujúco a oživujúco. Masáž nôh pôsobí preventívne a pozitívne prisuchej a drsnej pokožke, necitlivosti, pri únave a pri prasklinách na pätách. Osvedčila sa pri zmiernení akútnych bolestí a zlepšuje držanie tela ako aj zdravie orgánov.

Trvanie: 30 min. / Cena 39 € (ubytovaný hosť 35,10 €/držiteľ GOLD CARD 31,20 €)

Masáž chrbta (PASCHIMA ABHYANGA)
Masáž bylinnými olejmi, ktoré zmierňujú bolesť, sa vykonáva na chrbtici a pozdĺž chrbtice. Masáž chrbtice môže mať hlboko uvoľňujúci účinok, odbúravať stres, zmierňovať bolesti a môže navodiť pocit duševného pokoja.

Trvanie: 20 min. / Cena 35 € (ubytovaný hosť 31,50 €/držiteľ GOLD CARD 28 €)

Masáž s pílingovým efektom (UDVARTANA)
Masáž tela špeciálnym medicínskym olejom alebo pastou z mletých zrniečok čistí pokožku a zlepšuje krvný obeh v tele, podporuje chudnutie a odstraňuje upchávajúce nečistoty, ktoré spôsobujú problémy ako je celulitída. Táto masáž je obzvlášť účinná pri obezite.

Trvanie: 60 min. / Cena 83 € (ubytovaný hosť 74,70 €/držiteľ GOLD CARD 66,40 €)

Maska tváre (MUKAUBTAN)
Maska je určená na čistenie, reguláciu vlhkosti a na upokojenie pokožky.

Trvanie: 45 min. / Cena 46 € (ubytovaný hosť 41,40 €/držiteľ GOLD CARD 36,80 €)

Gravi Vasti
Teplý medicínsky olej sa nanáša v prstenci z cícerového cesta na oblasť šije a ramien. Po nanesení sa urobí masáž. Gravi Vasti napomáha pri bolestiach a stuhnutosti.

Trvanie: 40 min. / Cena 44 € (ubytovaný hosť 39,60 €/držiteľ GOLD CARD 35,20 €)

Piccichil
Piccichil je špeciálna forma masáže, pri ktorej na telo pacienta z riadne navlhčenej šatky ustavične kvapká olej, kým masér jemným hladkaním masíruje telo.

Trvanie: 60 min. / Cena 75 € (ubytovaný hosť 67,50 €/držiteľ GOLD CARD 60 €)

Nosná inhalácia (NASNA)
Medicínska inhalácia pary. Napomáha pri problémoch vyplývajúcich z prechladnutia ako je upchaný nos, upchané čelné a nosné dutiny a pri bolestiach hlavy, zmierňuje sennú nádchu.

Trvanie: 20 min. / Cena 25 € (ubytovaný hosť 22,50 €/držiteľ GOLD CARD 20 €)

Bylinný kúpeľ
Ajurvédske byliny v príjemne teplej vode oživujú telo, uvoľňujú napätie a vyplavujú jedovaté látky. Kúpeľ dodáva pokožke čerstvý a osviežujúci pocit. Stimulované je telo aj duch.

Trvanie: 20 min. / Cena 22 € (ubytovaný hosť 19,80 €/držiteľ GOLD CARD 17,60 €)

Telový zábal
Ošetrenie liečivým bylinným práškom zmiešaným s medom a mliekom je účinné pri odstraňovaní odumretých buniek, proti kožným problémom, hydratuje a omladzuje pokožku.

Trvanie: 40 min. / Cena 50 € (ubytovaný hosť 45 €/držiteľ GOLD CARD 40 €)

                     Menaka                                                                                              Sampath
        
   Ajurvédska masérka                                                                           Ajurvédsky masér

Pre Vaše pohodlie si rezervujte procedúry vopred:
045/530 00 04, alebo na wellnessrecepcia@hotelkaskady.sk. Ubytovaným hosťom poskytujeme zľavu vo výške 10 %.

Storno podmienky pri masážach:
Zrušenie masáže v deň objednaného termínu 30 % z ceny masáže.
Zrušenie masáže 2 hodiny pred jej začatím 100 % z ceny masáže.

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách v Hotel & Spa Resort Kaskady.

Poskytnutím mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Hotel & Spe Resort Kaskady. Hotel & Spa Resort Kaskady bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.