Opaľujme sa do krásy

Vyhrievanie na slnku je veľmi príjemné a prospešné. Nezabudnite však na svoju bezpečnosť...

Vyhrievanie na slnku je veľmi príjemné a prospešné. „Kde nechodí slnko, tam chodí lekár“, hovorili múdro už naše staré mamy. Pri pobyte na slnku sa vďaka teplu pokožka prekrví a ustupujú aj niektoré kožné problémy. A ak k tomu pridáme pozitívne účinky slnečného vitamínu D, efekt pre telo je jednoznačný. Vitamín D, presnejšie D3, sa pôsobením slnečného žiarenia tvorí priamo v pokožke. Poskytuje nám pohodu, lebo má vplyv na psychiku, zlepšuje imunitný systém a pomáha vstrebávaniu vápniku a fosforu. Ak chceme byť zdraví, mali by sme si každý deň dopriať aspoň desať minút na slnku.

Aby bolo opaľovanie zdravé, musí byť najmä bezpečné. Na to už naše staré mamy nemajú žiadne porekadlo. Ale my, moderní ľudia, vieme svoje. Používame opaľovacie krémy s ochranným faktorom, schovávame sa cez obed do tieňa, najčastejšie chránime najmä deti tým, že im obliekame ochranné plavky, či ľahké tričká. Nielen detičky však treba chrániť, a preto si pred letom pripomeňme niekoľko zásad, aby sme sa nespálili:

 • deti do jedného roka na slnko nepatria, ich pokožka má málo pigmentu,
 • opaľovacie krémy sú účinnejšie ako opaľovacie mlieka,
 • natierajte sa 20 minút predtým ako pôjdete na slnko a pri natieraní nešetrite krémom,
 • ak ste na slnko náchylní, natieranie opakujte najmä po plávaní, či pri veľkom potení,
 • slnko vás opaľuje, aj keď sa schová slnko za mraky, fúka vietor, alebo pri plávaní – na to nezabúdajte,
 • slnečné lúče siahajú až pol metra pod hladinu vody a 80 percent z nich prepustia oblaky,
 • ochladzujte sa a veľa pite, výborný je tiež mokrý uterák na krku,
 • používajte slnečné okuliare, pokrývky hlavy, slnečník, tieň stromov,
 • nezabúdajte sa natierať aj po opaľovaní – špeciálnymi prípravkami ako sú hydratačné mlieka,
 • na spálené miesta pomôže studený obklad zo zeleného čaju, ktorý priložíme na pokožku,
 • a ešte „babská“ rada overená časom: Na červené opálené miesta pomáha jogurt, tvaroh, alebo kolieska uhorky...

Aj u nás leto už začalo a preto Vás radi uvidíme pri našom vonkajšom bazéne. A aby Vaše slnenie bolo aj bezpečné – zastavte sa na wellness recepcii. Tam Vám poradia tie najlepšie prípravky. Majte krásne leto! Váš Hotel & Spa Resort Kaskady

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách v Hotel & Spa Resort Kaskady.

Poskytnutím mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Hotel & Spe Resort Kaskady. Hotel & Spa Resort Kaskady bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.