Nové terapeutky z Bali

S radosťou u nás vítame dve nové profesionálne terapeutky, Asri a Ayuni, ktoré pochádzajú priamo z ostrova Bali. Pridali sa k Dayu, ktorá u nás už pôsobí niekoľko rokov.

Tešíme sa, že sme ich mohli u nás privítať a že aj vďaka nim budete môcť vyskúšať pozitívne účinky Bali masáže na telo a myseľ. Viete, ktoré to sú?


Mihotajúce sa plamene sviečky, vonné oleje, kadidlo z Orientu, tichá hudba ... Bali masáž je známa svojou exotickou, ale za to veľmi upokojujúcou atmosférou. Vznikla v Indonézii, konkrétne na ostrove Bali. Technika tejto masáže pochádza z indickej ajurvédskej medicíny, ale nesie v sebe aj prvky tradičnej čínskej terapie. Táto masáž si kladie za cieľ zlepšiť stav tela a eliminovať hlbšie napätie svalového tkaniva, ale tiež usiluje o celkovú relaxáciu mysle. Bali masáž je ako obrad, po ktorom sa cítite lepšie nielen navonok, ale aj vnútri.Čo je Bali masáž? Aký je jej pôvod?

Podľa tradície, to bola bohyňa krásy Lakshmi, pochádzajúca z hinduistickej mytológie, ktorá svojimi 4 rukami naučila túto masážnu techniku obyvateľov Bali. Bali masáž využíva techniky a poznatky z akupresúry, reflexológie, aj aromaterapie a dokonca aj niektoré princípy jogy. Rozmach obchodu s korením medzi Indiou a Čínou viedol k objavu nových poznatkov a vylepšeniu bali masáže a to začlenením terapeutických olejov a liečivých bylín, ktoré dnes povýšil bali masáž na jednu z najlepších exotických masáží.

Bali masáž uplatňuje tradičné poznatky na dosiahnutie relaxácie a stimulácie tela, čo vedie k harmonizácii celého tela, aj mysle.

Účinky Bali masáže

Ako už bolo spomenuté, bali masáž je dobre známa vďaka svojím pozitívnym účinkom na človeka:

  • Aktivuje krvný obeh
  • Zlepšuje funkciu lymfatického systému
  • Bojuje proti bolesti svalov a kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a svalový tonus
  • Pomáha pri liečbe alergie a iných problémov s dýchaním
  • Znižuje stres a napätie, čím sa zlepšuje tepová frekvenciu
  • Pomáha zlepšovať spánok
  • Zlepšuje koncentráciu a pamäť a pomáha znížiť bolesti hlavy a migrény
  • Upokojuje a oslabuje stavy úzkosti a / alebo depresie
  • Redukuje celulitídu

Bali masáž, ako je uvedené v hinduistickej tradícii, pomáha otvárať energetické kanály, takže dobrá energia je absorbovaná a zlé energie sa môžu dostať von z tela. Hlavným účelom tejto masáže je celkový stav harmónie a to nielen tela, ale aj mysle.

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách v Hotel & Spa Resort Kaskady.

Poskytnutím mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Hotel & Spe Resort Kaskady. Hotel & Spa Resort Kaskady bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.