Otvárajte s nami adventný kalendár

Dni najkrajších sviatkov roka sa blížia a kalendár odstriháva advent. Čas kovovo rozdelený na železnú, bronzovú, striebornú a tú naj – zlatú nedeľu. Tohto roku je to tak akurát, pretože Štedrý deň pripadol presne na nedeľný čas.

Dovtedy si váš adventný čas môžete vychutnať u nás. Pokojný, hĺbavý, trochu magický a tichý. Úplne iný, než je tam vonku v pracovnom a nákupnom zhone. Kde sa kopia zoznamy povinností a ingrediencií na sviatočný stôl. Kde lustrujete obchody, či naozaj nemajú to, čo vám cinkne do nosa a bude to práve ten vysnívaný darček pre vaše dieťa, partnera, mamu, priateľku... Inak cinkať  by sa počas adventu vôbec nemalo. Podľa starých slovanských zvykov ani len deti nemohli „cengať zvončekmi“. Vraj aj psi brechali pomenej a kohúty kikiríkali ospanlivo. V tomto čase, najmä počas stridžích dní okolo Ondreja a najmä Lucie, sa čarovalo, predpovedalo, lialo sa olovo a bosorky vyháňali husacím perím. Bol to aj čas priadok, páračiek a povedačiek. Plný strašidiel a tajomných zvukov za dlhých decembrových nocí.

V dnešnom svete je magické mať čas. Čas na seba a svoj oddych. Taký môže byť čas adventu, ktorý dohára každý týždeň novou sviečkou. Do vysvietených a vyzdobených priestorov nášho rezortu, sa príďte
na chvíľu zastaviť, oddýchnuť si, načerpať sily pri horúcom drinku, zdravom jedle, či lahôdke našej pani cukrárky. Viac dní v našom rezorte vám dá viac síl do toho, aby ste zvládli sviatky i koniec roka v pohode. Relax v horúcej pare, bublajúcej vode a zohriatych olejoch masáží, vám pomôže uvoľniť myseľ.

Darujte si predvianočné ticho. Advent je o príprave, v kresťanskom ponímaní duševnej, v západnom štýle skôr o upokojení, aby ste pri sviatočnom stole vedeli dávať to, čo nám všetkým najviac chýba: lásku, dobrotu, prívetivé slová, radosť, pohodu vo svojej rodine. Nielen darčeky a dobroty. Tak ako postupne zapaľujeme sviečky na tom naozajstnom i pomyselnom adventnom venci pripravujeme sa na vianočný spoločný čas. Otvárajme spolu s deťmi adventný kalendár každý deň a želajme si pekné dni. A vstúpme pomaly do Vianoc...

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách v Hotel & Spa Resort Kaskady.

Poskytnutím mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Hotel & Spe Resort Kaskady. Hotel & Spa Resort Kaskady bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.